Sicilský guvernér chce na ostrov vyslat armádu, mafie opět dělá problémy | E15.cz

Sicilský guvernér chce na ostrov vyslat armádu, mafie opět dělá problémy

Ulice Palerma
Ulice Palerma
• 
ZDROJ: l0da_ralta via Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

ČTK

Sicilský guvernér Rosario Crocetta chce po armádě, aby na ostrov poslala vojáky. Podle něho totiž tamější mafie opět zvedá hlavu, což ukázala nedávným pokusem o vraždu šéfa jednoho z národních parků Giuseppeho Antociho.

„Stát musí adekvátně zareagovat tím, že pošle armádu,“ prohlásil dnes guvernér. Crocetta, kterému mafie vyhrožuje smrtí stejně jako Antocimu, vyjádřil přesvědčení, že by na Sicílii měla provést plošné zátahy proti mafiánům.

Mafie je v zemi stále poměrně aktivní. Antoci jí je na Sicílii trnem v oku tím, že brání v jejím podnikání s pozemky v chráněných krajinných oblastech.

V březnu v Itálii začaly dva velké soudní procesy namířené proti organizovanému zločinu. V obřím procesu v Reggio Emilia čelí 147 lidí obžalobě ze spolupráce s kalábrijskou mafií 'Ndranghetou. Ve druhém řízení usedl v italské metropoli na lavici obžalovaných bývalý římský starosta Gianni Alemanno, spojovaný se skandálem známým jako Mafia Capitale.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.