Slovenská policie propustila Italy zadržené v souvislosti s vraždou Kuciaka, píše tamní list | e15.cz

Slovenská policie propustila Italy zadržené v souvislosti s vraždou Kuciaka, píše tamní list

Vyšetřovatelé u domu Jána Kuciaka
Vyšetřovatelé u domu Jána Kuciaka
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenská policie v noci na sobotu propustila nejméně šest ze sedmi Italů, které zadržela ve čtvrtek v souvislosti s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Informoval o tom server tvnoviny.sk.

Šestice byla propuštěna mezi 23:00 a 01:00 v době, kdy byl jeden ze zadržených na vyšetření v nemocnici kvůli bolestem na hrudi. Hospitalizován ale nebyl a je rovněž mezi propuštěnými. Podle zdrojů webu je velmi pravděpodobné, že se na svobodu dostane i sedmý Ital.

Jedním z mužů, kteří byli ve čtvrtek zatčeni při policejních raziích na východě Slovenska, je Antonino Vadala. O něm média v souvislosti s vraždou Kuciaka psala, že má údajně blízko k obávané italské mafii 'Ndrangheta.

Tvnoviny.sk rovněž napsal, že vyšetřovatelé při domovních prohlídkách našli dvě krátké střelné zbraně, držené legálně, a poslali je na expertizu. Odborníci by je měli porovnat s veškerým materiálem, který byl v souvislosti s dvojnásobnou vraždou zajištěn.

Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou zastřelil minulý týden neznámý pachatel v jejich domě v obci Veľká Mača. Policie za nejpravděpodobnější motiv zločinu označila investigativní novinářskou práci oběti.

Kuciak ve svém posledním, nedokončeném článku kromě jiného popsal činnost italských podnikatelů spojovaných s mafií na východním Slovensku a také údajné vazby na spolupracovníky premiéra Roberta Fica.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery