Španělsko zmizelo pod závějemi, v zemi nastal chaos | E15.cz

Španělsko zmizelo pod závějemi, v zemi nastal chaos

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Sněhová bouře Filomena ve Španělsku zablokovala stovky automobilistů, uzavřela madridské letiště a zemi paralyzovala. V sobotu má situaci v metropoli Madridu zhoršit další sněžení. Meteorologové čekají až 20 centimetrů nového sněhu. Současná sněhová pokrývka je nejsilnější za 50 let. Pět centrálních regionů kvůli sněhu vyhlásilo nejvyšší stupeň varování.

Automobilům uvízlým na silnicích museli pomáhat přivolaní hasiči. V některých částech země byla povolána i armáda. Úřady vyzvaly obyvatele, aby zůstali doma.

V Madridu přestaly jezdit autobusy a přerušil se odvoz odpadu. Nejezdí ani rychlovlaky mezi Madridem a městy Alicante a Valencií na jihovýchodě země. Madridské mezinárodní letiště Barajas, které přerušilo provoz od pátečního večera, zůstane z bezpečnostních důvodů zavřené po celý dnešní den.

Někteří lidé si ale nečekanou sněhovou nadílku užívají. Na nejznámější madridské třídě Gran Via, kterou většinou proudí davy turistů, byl spatřen muž na lyžích, jiný do saní zapřáhl pět psů.

Kromě hlavního města sněhová bouře nejhůře zasáhla sousední regiony Kastilii-La Mancha a Valencii. Podle meteorologického ústavu AEMET dnes připadne dalších 20 centimetrů sněhu v Madridu a v okolních nížinách a až 50 centimetrů ve vyšších polohách regionu.

Chladné počasí bude pokračovat i po víkendu. Teploty v Madridu by měly podle předpovědi z dnešního minus jednoho stupně Celsia klesnout až na minus 12 stupňů ve čtvrtek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video