Spojené státy bojují s krutou zimou, zemřelo nejméně šest lidí

Sněhová kalamita v Buffalu, USA

Sněhová kalamita v Buffalu, USA Zdroj: CTK

Sněhová kalamita v Buffalu, USA
Sněhová kalamita v Buffalu, USA
Sněhová kalamita v Buffalu, USA
Sněhová kalamita v Buffalu, USA
Sněhová kalamita v Kalamazoo, Michiganu
14
Fotogalerie
Na Spojené státy znovu udeřila prudká sněhová bouře, sever i jih země od úterý hlásí nízké teploty provázené hustým sněžením a prudkým větrem. Nejméně šest lidí v důsledku špatného počasí již zemřelo. Na severovýchodě USA se teplota pohybuje hluboko pod nulou, dokonce i na Floridě byly teploty v noci na dnešek minus sedm stupňů Celsia.

Na západě státu New York zaznamenali meteorologové sněhové závěje hluboké až dva metry, ve třech městech v blízkosti Buffala byl vyhlášen stav ohrožení. Tři lidé ve městě Buffalo zemřeli na infarkt, když odklízeli sníh ke zpřístupnění svého domu či auta. Další tři podobná úmrtí hlásí státy New Hampshire a Michigan.

V oblasti Buffala policisté na sněžných skútrech kromě jiného rozváželi přikrývky a potraviny automobilistům, které sněhová záplava uvěznila na silnicích. Podle mluvčího místní policie šlo až o 150 vozů. Většina z nich byla dnes ráno podle úřadů již vyproštěna.

„Bylo to jako zlý sen. Vůbec jsem nevěděl, jak to skončí,“ řekl agentuře AP třiadvacetiletý muž, který prý ve svém voze na zasněžené silnici čekal na pomoc 20 hodin.

Uzavřeno bylo kvůli sněhu celkem 215 kilometrů dálnic. Řadu států na jihovýchodě USA postihlo počasí, které je obvyklé spíš pro leden či únor. Podle federální meteorologické služby naměřili minusové teploty ve všech padesát státech Unie.

Teplotní rekord zaznamenalo město Milwaukee s minus osmi stupni Celsia, teploty blízké zimním rekordům hlásí rovněž Alabama, Severní Karolína a Georgia.