Strany německé vládní koalice se dohodly na migračních opatřeních | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Strany německé vládní koalice se dohodly na migračních opatřeních

Strany německé vládní koalice se dohodly na migračních opatřeních
Angela Merkelová
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Strany německé vládní koalice dosáhly dohody na souboru opatření ke zpřísnění migrační politiky. Předsedkyně sociálních demokratů (SPD) Andrea Nahlesová po jednání se svými koaličními partnery uvedla, že shoda je na rychlejším vracení migrantů do země EU, kde se poprvé zaregistrovali. Zdůraznila ale, že se nebudou vytvářet žádná tranzitní centra na hranicích.

Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové a Křesťanskosociální unie (CSU) ministra vnitra Horsta Seehofera nedávno zažehnaly svůj spor o řešení migrace právě dohodou o zřízení takzvaných tranzitních center na německo-rakouské hranici, odkud chtěli vracet žadatele o azyl registrované už v jiné zemi EU. SPD ale od začátku zdůrazňovala, že nebude akceptovat žádné "uzavřené tábory".

Ze závěrů jednání podle agentury DPA vyplývá, že se nebudou zřizovat žádná nová centra. Než se rozhodne o vrácení migrantů do země, v níž se poprvé zaregistrovali, budou tito lidé ve stávajících zařízeních federální policie v bezprostřední blízkosti hranic.

Merkelová: Řešení migrace rozhodne o přežití Evropské unie

Seehofer po jednání uvedl, že je s dohodou všech koaličních partnerů "velmi spokojen".

Šéfka SPD také řekla, že s koaličními partnery "našli dobré řešení". To podle ní zahrnuje i urychlení řízení v případech osob, které nemají nárok na azyl.

Koaliční strany se také podle šéfky SPD dohodly, že vláda do konce roku předloží návrh imigračního zákona.

Německé spory o migrační politiku oslabují akcie i euro

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!