Merkelová: Řešení migrace rozhodne o přežití Evropské unie | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Merkelová: Řešení migrace rozhodne o přežití Evropské unie

Merkelová: Řešení migrace rozhodne o přežití Evropské unie
Angela Merkelová
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Postup při řešení problému migrace rozhodne o tom, zda přetrvá Evropská unie. Podle agentury DPA to řekla německá kancléřka Angela Merkelová během debaty Spolkového sněmu k rozpočtu na rok 2018. Dodala, že je potřeba právně přijatelná, realistická a solidární odpověď, která nebude přetěžovat lidi.

"Musí existovat větší pořádek ve všech způsobech migrace, aby lidé věřili, že právo a pořádek budou prosazeny," prohlásila šéfka německé vlády.

Připomněla přitom, že na summitu EU minulý týden v Bruselu se všichni přes různé názory na problém migrace shodli v tom, že ho nemohou řešit jednotlivé země samy, nýbrž, že "je to úkol, který se týká všech".

Komentář Martina Lobotky: Brexit a šestero poučení dva roky poté

Merkelová také uvedla, že množství lidí, kteří se na člunech dostávají do Evropy přes Středozemní moře, pokleslo o 95 procent. Přesto, jak dodala, se musí posílit ochrana vnějších evropských hranic. Slíbila přitom, že Německo k tomu svým dílem přispěje.

I dnes ovšem zazněla ve Spolkovém sněmu na adresu kancléřky kritika za její dosavadní přístup k migračnímu problému.

Kandidát do Senátu Gabal: Babiš mě zklamal, o migraci dezinformuje

Šéfka frakce extremistické a zároveň nejsilnější opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD) Alice Weidelová Merkelovou obvinila, že její trvání na liberální migrační politice rozdělila Německo i Evropu.

"Německo se pod vaší vládou stalo motorem a stabilizátorem chaosu," řekla opoziční politička. "Ukončete tu tragédii a prosím, odstupte!" vyzvala Merkelovou.

Na Palestince doléhá bída. I smrt je lepší než takový život, tvrdí část z nich
Číňané půjčí Venezuele miliardy, aby mohla zvýšit těžbu ropy

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!