Střelba u Kongresu: žena se pokusila dostat k Bílému domu | E15.cz

Střelba u Kongresu: žena se pokusila dostat k Bílému domu

Střelba u Kongresu: žena se pokusila dostat k Bílému domu
Policie prohledává dům ženy, která se snažila zaútočit na Bílý dům
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK
pav

Americká policie zastřelila před budovou Kongresu ženu, kterou pronásledovala poté, co svým vozem narazila do bezpečnostní bariéry u Bílého domu. Žena ujížděla před policisty a dva z nich byli během pronásledování zraněni. Osmnáctiměsíční dcera, kterou vezla žena v autě, vyvázla bez zranění. Kapitol, sídlo Kongresu, policie na několik desítek minut uzavřela, stejně jako některé ulice v jeho okolí.

Podle policistů se žena v černém automobilu, v němž vezla malé dítě, nejprve pokusila prorazit bezpečnostní bariéry před Bílým domem. Když neuspěla, rozjela se pronásledována policisty k přibližně tři kilometry vzdálenému Kapitolu, kde začala střelba.

Policisté ji v jednu chvíli přinutili zastavit, když však požadovali, aby z vozu vystoupila, opět se rozjela, načež začali na vozidlo střílet. O několik stovek metrů dále se srazila s policejním autem a zranila jednoho z policistů, poté narazila do dalšího vozu. „Zranění utrpěli celkem dva policisté, oba jsou v dobrém stavu,“ informovala Cathy Lanierová z washingtonské policie.

Střelba se podle televize CNN odehrála před budovou Senátu. Jeden ze zákonodárců, kteří byli z bezpečnostních důvodů dočasně uzavřeni uvnitř, televizi řekl, že slyšel „přinejmenším tucet výstřelů“.

Policie krátce po střelbě odvedla kolemjdoucí do budovy nejvyššího soudu, která stojí v blízkosti Kongresu. Ostraha Kapitolu vyzvala e-mailem všechny přítomné, aby se „zavřeli, zamkli a drželi se dál od vnějších dveří a oken“. Po několika desítkách minut byl Kongres znovu otevřen a policie oznámila, že v oblasti již nebezpečí nehrozí.

Podle policie nešlo o organizovanou akci a žena útočila sama. Její motiv zatím není jasný.

Jeden z úředníků Bílého domu oznámil, že o situaci byl informován prezident Barack Obama, a že prezidentův úřad je ve stálém kontaktu s policií.

Autor: ČTK, pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!