Tři Američanky chtěly k islamistům, FBI je zadržela v Německu | E15.cz

Tři Američanky chtěly k islamistům, FBI je zadržela v Německu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zadrželi v uplynulých dnech v Německu tři americké dívky, které se údajné chtěly připojit k radikálům z hnutí Islámský stát (IS) bojujícím v Sýrii. Dívky, kterým bylo okolo 16 let, pocházejí z Colorada a zadrženy byly ve Frankfurtu.

Dvě z dívek jsou prý somálského původu a jedna původu súdánského. Vzhledem k tomu, že jim je méně než 18 let, nejspíš nebudou z ničeho obviněny. FBI ale celý případ i nadále vyšetřuje.

Podle televize ABC News se školačky chtěly z Německa dostat až do Sýrie a tam se připojit k extremistům. Ze svých domovů zmizely před pár dny a nejprve odcestovaly z Colorada do Chicaga. Jejich „kontakt“, se kterým byly ve styku, je pak přesvědčil, aby dorazily až do Německa. Tehdy už po nich pátrala americká policie a následně ve spolupráci s německými úřady byly vystopovány ve Frankfurtu. Dívky měly údajně Němcům tvrdit, že „jedou do Turecka studovat“.

Dvě Rakušanky uprchly k islamistům

Letos v dubnu se vydaly podpořit islamisty do Sýrie i dvě rakouské školačky. Vídeňačky bosenského původu uprchly z domova a rodičům zanechaly pouze dopis na rozloučenou. „Nehledejte nás. Budeme sloužit Alláhovi - a pro něj zemřeme,“ napsaly patnáctiletá Sabina Selimovicová a o dva roky starší Samra Kesinovicová. Údajně se měly provdat za bojovníky z Islámského státu, nyní jsou těhotné a svým rodinám se nedávno ozvaly, že by se chtěly vrátit zpátky domů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video