Trump: Do volební kampaně dám každý týden alespoň dva miliony dolarů | E15.cz

Trump: Do volební kampaně dám každý týden alespoň dva miliony dolarů

Republikánský kandidát Donald Trump
Republikánský kandidát Donald Trump
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přinejmenším dva miliony dolarů týdně (asi 50 milionů korun) se chystá utratit za předvolební kampaň republikánský uchazeč o křeslo amerického prezidenta Donald Trump. Zvláštní pozornost chce před únorovými primárkami věnovat prvním třem státům, v nichž se bude volit: Iowě, New Hampshiru a Jižní Karolíně.

„Každý týden utratím přinejmenším dva miliony dolarů a možná i výrazně více,“ uvedl realitní magnát Trump, který dlouhodobě vede v průzkumech popularity mezi republikánskými voliči. Své vedení založil podle mnohých komentátorů zatím téměř výhradně na kontroverzních vyjádřeních a provokacích na účet svých rivalů.

Z 35 milionů dolarů (867 milionů korun), které měl připravené na svou kampaň do konce roku 2015, Trump podle svých slov zatím příliš mnoho peněz neutratil. „Jsem hrdý na to, že utrácím nejméně,“ uvedl. „Ale abych byl upřímný, nechci riskovat,“ dodal. Trump už dříve uvedl, že kampaň bude financovat z vlastních prostředků, aby nemusel být nikomu zavázán v případě zvolení do funkce.

Republikánské primárky, z nichž by měl vzejít kandidát, který se postaví demokratickému uchazeči o Bílý dům, začnou už 1. února ve státě Iowa. Kromě Trumpa by v nich mohli zvítězit, a získat tak nominaci na souboj o prezidentské křeslo, i senátoři Ted Cruz a Marco Rubio. Demokratická strana má zatím jasnou favoritku, bývalou první dámu a exministryni zahraničí Hillary Clintonovou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video