Trumpovo prezidentské tažení škodí jeho hotelům | E15.cz

Trumpovo prezidentské tažení škodí jeho hotelům

nos

Hotelové impérium prezidentského kandidáta Donalda Trumpa začíná přicházet o klienty.  Aby podpořilo návštěvnost, musí zlevňovat. Na vině jsou odhalené Trumpovy sexuální skandály a rostoucí počet žen, které ho viní z nechutného obtěžování.

Vlivná manažerka firemních akcí Beth Bernsteinová proto doporučila svým klientům, aby Trumpovy hotely vyřadili ze seznamu privilegovaných míst. Podnětem k tomu jí byla právě svědectví žen z počátku tohoto měsíce. Ty viní prezidentského kandidáta z oplzlých návrhů a sexuálního obtěžování. Republikáni se již obávají, že Trumpova obliba v průzkumech výrazně klesne.

„Já ty hotely  již nemohu klientům doporučovat," napsala Bernsteinová a není sama. Ceny za pokoje v Trumpově novém washingtonském hotelu se snižují, ale ani to nepomáhá v lákání nových klientů. Negativně hovoří i data z mobilních aplikací, které srovnávají ceny hotelů a následnou rezervaci. Okolní hotely jsou na tom lépe. To je pro člověka, který hovoří o tom, že marketingová hodnota jeho značky jsou tři miliardy dolarů velkou ranou.

Trest pro Trumpa, ženy bojkotují módní značku jeho dcery

„Současný vývoj jeho obchodům velmi škodí,“ uvedl pro web Haaretz.com Scott Galloway, profesor marketingu na Newyorkské univerzitě.

Tomu v prohlášení oponuje  Amanda Millerová, viceprezidentka marketingu Trump Organization, když říká: „Značka Trump je stále neuvěřitelně silná, a proto jsme svědky obrovského úspěchu celé skupiny."

Její názor ovšem vyvracejí hrubá data. Pokoj v Trump International Hotel s královskou postelí a výhledem na město v týdnu od 14.listopadu stojí 505 až 555 dolarů za noc, podle internetové nabídky. Naproti tomu pět hlavních konkurentů  požaduje za srovnatelné pokoje částky minimálně o sto dolarů vyšší a hlásí vyprodáno. 

Autor: nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!