Trumpův poradce Miller: Soud si uzurpoval moc, justice v zemi nevládne | E15.cz

Trumpův poradce Miller: Soud si uzurpoval moc, justice v zemi nevládne

ČTK

Poradce Bílého domu a spolutvůrce sporného protiimigračního dekretu Stephen Miller dnes obvinil odvolací soud v San Francisku z "právního uzurpování moci". 

V pořadu televize Fox News se důrazně ohradil proti soudnímu rozhodnutí, které platnost nařízení Donalda Trumpa zablokovalo.

"Prezidentské pravomoci jsou v tomto případě mimo veškerou pochybnost," řekl Miller, který podle amerických médií spolu s hlavním Trumpovým politickým poradcem Stevem Bannonem kontroverzní dekret sepsal. "Justice v této zemi nevládne," upozornil Miller.

Donald Trump možná obejde soud novým imigračním příkazem

Sám Trump dnes své rozhodnutí obhajoval na sociální síti twitter. Napsal, že 72 procent uprchlíků, kteří se do USA dostali během týdne, kdy byl jeho dekret zablokován, přišlo právě ze zemí, jichž se rozhodnutí týkalo. Poradce Millera za jeho prohlášení pro Fox News Trump pochválil.

Podívejte se na demonstrace v Praze proti Donaldu Trumpovi: 

Nařízení, které pozastavuje platnost přistěhovaleckých programů a znemožňuje občanům sedmi muslimských zemí vstup na americké území, zablokoval soud v Seattlu ve státě Washington a odvolání ministerstva spravedlnosti USA zamítl soud v San Francisku. Dekret se týká Iráku, Íránu, Sýrie, Somálska, Jemenu, Libye a Súdánu.

Ministr spravedlnosti státu Washington Bob Ferguson dnes prohlásil, že přinutí vládní činitele, aby soud informovali o skutečných motivech prezidentova exekutivního příkazu, pokud se kauza do Seattlu vrátí. Ferguson prý využije všech prostředků, aby do věci vnesl jasno.

Trumpův imigrační dekret odporuje všeobecnému zájmu, rozhodl odvolací soud

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!