USA začnou vyšetřovat, zda jim Číňané kradou duševní vlastnictví. Trump: Je to jen začátek | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

USA začnou vyšetřovat, zda jim Číňané kradou duševní vlastnictví. Trump: Je to jen začátek

ČTK

Spojené státy prošetří údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví. Vyplývá to z memoranda, které podepsal americký prezident Donald Trump. Podle něj jde o velký krok, ale zároveň jen o začátek. Nařízení pověřuje šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Roberta Lighthizera, aby rozhodl, zda přezkoumá čínské obchodní praktiky, které nutí americké firmy působící v Číně předávat své duševní vlastnictví. Lighthizer již řekl, že toto vyšetřování bude nyní jednou z hlavních priorit jeho úřadu.

"Velvyslanče Lighthizere, jste oprávněn zvážit všechny dostupné možnosti, které máte k dispozici," řekl Trump před podpisem memoranda. "Toto je jen začátek," dodal podle agentury Reuters. Trump vyšetřování hájí jako opatření k vynucení pravidel poctivosti a vzájemnosti v mezinárodním obchodě.

"Provedeme důkladný přezkum a v případě potřeby podnikneme kroky k zachování budoucnosti amerického průmyslu," prohlásil Lighthizer. "V sázce jsou tisíce pracovních míst pro naše zaměstnance a budoucí generace," doplnil.

Lighthizer uvedl, že čínská průmyslová politika a další postupy Pekingu si "údajně" vynutily přenos klíčových amerických technologií do čínských firem.

Krátit evropské dotace kvůli nepřijímání uprchlíků nejde, vzkázala Merkelová

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!