Výbuch v Texasu si zatím vyžádal 14 obětí | E15.cz

Výbuch v Texasu si zatím vyžádal 14 obětí

Havárie v Texasu
Havárie v Texasu
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Starosta texaského města West, kde ve středu vybuchl podnik prodávající hnojiva, potvrdil 14 obětí, mezi nimiž jsou čtyři zdravotníci. Tommy Muska na tiskové konferenci v noci na dnešek řekl, že se pohřešuje pět dobrovolných hasičů, ale že panují obavy, že jsou mrtví. Dosavadní oficiální bilance incidentu byla pět až 15 mrtvých a 160 raněných.

Pátrání po přeživších nebo obětech pokračuje. Vyšetřovatelé zatím nevyloučili možnost, že šlo o zločin. „Neříkáme, že se jedná o zločin, ale nevíme. To znamená, že dokud nebudeme vědět, že se jedná o průmyslové neštěstí, tak budeme pracovat, jako by se jednalo o zločin,“ řekl ve čtvrtek místního času mluvčí policie Patrick Swanton.

Spekulace o možném atentátu posiluje to, že výbuch nastal krátce po pondělním dvojitém pumovém útoku u cíle maratonu v Bostonu, který zabil tři lidi a dalších asi 180 zranil. Dnešek je navíc výročím pumového atentátu v Oklahoma City, při kterém 19. dubna 1995 přívrženec krajní pravice zabil 166 lidí ve vládní budově.

Zhruba třítisícové město West, kde se velká většina obyvatel hlásí k českým kořenům, postihla výbuchem továrny pohroma, kterou očití svědkové přirovnávají k výbuchu jaderné pumy. Pesimistické odhady hovoří o desítkách mrtvých, neoficiální údaje zdravotníků o 179 zraněných, z nichž 38 je ve vážném a 24 v kritickém stavu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.