Výrobce léků Merck přestal do Řecka dodávat lék na rakovinu | E15.cz

Výrobce léků Merck přestal do Řecka dodávat lék na rakovinu

řecký fotbalový fanoušek
řecký fotbalový fanoušek
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Německý výrobce léků Merck přestal do řeckých nemocnic distribuovat lék na rakovinu Erbitux. Oznámil to dnes mluvčí společnosti. Firma se v Řecku potýká s problémy kvůli platební neschopnosti zdravotnických zařízení, která kvůli hospodářské krizi často nemají prostředky na nákup léků. Ze stejného důvodu už do Řecka nedodává léky ani německá společnost Biotest.

Finanční ředitel společnosti Merck Matthias Zachert v dnešním rozhovoru pro německý deník Börsen-Zeitung řekl, že problémy s placením faktur mají veřejné nemocnice v celé oblasti jižní Evropy. Merck ale zastavil distribuci pouze v Řecku. Omezení se týká výhradně nemocnic a jediného léku - pacienti si nicméně budou moci Erbitux dál koupit v lékárnách.

Erbitux je pro firmu Merck klíčovým produktem a jde o její druhý nejprodávanější lék, za který v roce 2011 utržila 855 milionů eur (asi korun). Erbitux se používá k léčbě rakoviny střev a nádorů v oblasti hlavy a krku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.