Z vyhořelého věžáku do luxusní čtvrti: Britové dají přeživším požáru byty za desítky milionů | E15.cz

Z vyhořelého věžáku do luxusní čtvrti: Britové dají přeživším požáru byty za desítky milionů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou při nedávném požáru věžového bytového domu v Londýně, chce vláda nabídnout byty ve zcela novém luxusním komplexu Kensington Row. Ten leží v srdci čtvrti Kensington a nabízí 68 jednopokojových a dvoupokojových bytů. Podle BBC jde o nové sociální bydlení, ceny bytů tam začínají na 1,5 milionu liber (45 milionů korun).

Britská vláda a místní úřady uvedly, že se našly dodatečné veřejné prostředky na rychlé vybavení bytů. Úřady očekávají, že "tyto nové nemovitosti budou nabídnuty jako jedna z možností trvalého poskytnutí nového ubytování obyvatel z Grenfell Tower".

Komplex nabízí nepřetržitou domovní službu nebo kino, informuje na svém webu developerská společnost St Edward's.

Při požáru čtyřiadvacetipodlažního domu se 120 sociálními obecními byty v Kingstonu zahynulo minulý týden nejméně 79 lidí a mnoho dalších přišlo o střechu nad hlavou. Lidé, které tragédie zasáhla, si stěžovali na pomalou pomoc vlády a místních úřadů.

Podívejte se na největší požáry poslední doby:

Největší požáry

Neštěstí však vyvolalo i vlnu solidarity mezi běžnými obyvateli Británie i celebritami.

Známí hudebníci včetně hiphopera Stormzyho, Robbieho Williamse, Leony Lewisové, Jamese Blunta nebo rockové kapely The Who natočili společnou coververzi slavné písně Bridge Over Troubled Water dvojice Simon & Garfunkel, včetně videoklipu.

Veškerý výtěžek z prodeje songu, jehož vznik inicioval porotce písňových soutěží Simon Cowell, má být věnován lidem zasaženým požárem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video