Zadržení guvernéra lotyšské národní banky by prý mohlo být součástí hybridní války | E15.cz

Zadržení guvernéra lotyšské národní banky by prý mohlo být součástí hybridní války

Ilmārs Rimšēvičs
Ilmārs Rimšēvičs
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Jiří Frydlewicz

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Zadržení guvernéra lotyšské národní banky Ilmārsa Rimšēvičse kvůli nařčení z korupce může nakonec znamenat velký diplomatický incident. Ministerstvo obrany této baltské země totiž uvádí, že rozpoutání celé kauzy může být součástí "masivní informační operace" z vnějšího zdroje.

 

Sám Rimšēvičs v rozhovoru s novináři uvedl, že obvinění vznesená ruským vlastníkem lotyšské banky Norvik Bank představují "velmi důležitý okamžik pro Lotyšsko" a jakákoliv nařčení či pochybení odmítá.

Lotyšské úřady zároveň podle serveru CNBC prohlásily, že podobné incidenty ze strany Ruska, zaměřené na ovlivnění politické vývoje v zemi byly zaznamenány i ve Francii, Německu, či ve Spojených státech. 

Jakékoliv spekulace o vměšování se do voleb, politiky, či jiných aktivit cizích zemí Rusko kategoricky odmítá. Vlády Spojených států a Německa však ruskou vládu přímo z těchto aktivit obvinily. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.