General Dynamic - zbrojovka koupí konkurenta. Utratí miliardy dolarů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zbrojovka General Dynamic koupí konkurenta. Utratí miliardy dolarů

Zbrojovka General Dynamic koupí konkurenta. Utratí miliardy dolarů
General Dynamics
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Americká zbrojovka General Dynamics koupí za 6,8 miliardy dolarů (zhruba 141 miliard korun) menšího konkurenta CSRA. Firma, která spolupracuje s ministerstvem obrany Spojených států, tajnými službami a federálními civilními službami, uvedla, že chce posílit svou divizi informačních technologií. Reaguje také na navýšení výdajů na obranu za vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Pentagon má z federálního rozpočtu na letošní rok dostat 700 miliard dolarů. To je o 94 miliard dolarů na vojenské účely více než loni a největší meziroční nárůst od roku 2003. Tehdy došlo k navýšení o 26,6 procenta kvůli bojům v Afghánistánu, invazi do Iráku a nárůstu výdajů na obranu v souvislosti s útoky z 11. září. Příští rok se náklady na obranu mají vyšplhat až na 716 miliard dolarů.

Světový lídr ve výrobě polovodičů zamítl další nabídku konkurence na převzetí 121 miliard dolarů

Tržby General Dynamics činily v uplynulém roce 31,35 miliardy dolarů. CSRA utržila za fiskální rok, který skončil 31. března, 4,99 miliardy dolarů, uvedla agentura AP.

General Dynamics vyrábí mimo jiné tanky a americké vojenské lodě. Za akcii CSRA zaplatí 40,75 dolaru, což je o 32 procent více, než činil páteční závěr obchodování. Transakce má být podle agentury AP dokončena v první polovině tohoto roku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!