Žebříček nejlepších whisky na světě: Do Top 5 se nedostala ani jedna ze Skotska | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Žebříček nejlepších whisky na světě: Do Top 5 se nedostala ani jedna ze Skotska

Žebříček nejlepších whisky na světě: Do Top 5 se nedostala ani jedna ze Skotska
Prázdné sudy od whisky na dvoře největší skotské palírny White and MacKay
• 

msc

Když se řekne Skotsko, každému se určitě vybaví kilty, dudy a whisky. Třetí zmiňovaná proslulá komodita však údajně pomalu začíná ztrácet na lesku. Tvrdí to alespoň průvodce kvalitou tohoto alkoholického nápoje, Whisky Bible Jima Murrayho, podle kterého se tak poprvé v historii nedostala jakákoliv whisky vyrobená ve Skotsku do žebříčku Top 5 nejlepších whisky na světě.

Titul nejlepší whisky si v novém vydání průvodce Whisky Bible odnesla Yamazaki Single Malt Sherry Cask 2013, která získala 97,5 bodů ze stovky možných. Nápoje bylo však vyrobeno pouze 18 tisíc lahví a jejich cena začíná na 160 dolarech za kus.

Aby toho pro Skotskou hrdost nebylo málo, do zmíněné pětice nejlepších se jako jediná v Evropě vyrobená whisky probojovala ta z Anglie.

Jak to u „chuťových kritik“ zpravidla bývá, odpůrci (letos bylo nejvíce slyšet samozřejmě Skoty) se však jízlivě v diskusích pod řadou článků o tomto žebříčku ptají: „Kdo platí pana Murrayho?“ anebo „Proč vůbec máme brát na vědomí chutě jednoho jediného člověka a z toho něco vyvozovat?“.

Autor: msc
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!