Životní příběh Melanie Trumpové, princezny z „Nemanic“, která se stala první dámou USA | E15.cz

Životní příběh Melanie Trumpové, princezny z „Nemanic“, která se stala první dámou USA

Leila Chadalíková - Reflex.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Melania Trumpová, původem Slovinka a paradoxně nejnenápadnější člen celého klanu Trumpových. Žena, jež se stala při páteční inauguraci první dámou USA. V průběhu více než roční prezidentské kampaně, kterou její manžel a společně s ním jeho nejstarší děti absolvovali po celých Státech, zůstala dnes první dáma v pozadí. Bylo to její vlastní rozhodnutí, jak uvedla v rozhovoru s Barbarou Waltersovou. Zaujmout média, nejen ta americká, ale celosvětově, se jí „podařilo“ dvakrát.

Poprvé, když svět oblétly její fotografie, na nichž pózuje spoře oděná, z doby, kdy byla modelkou. Na tento útok byla výborně připravená a se svou nejistou angličtinou s přízvukem, jejž jedni nazývají roztomilým a jiným rve uši, se velmi dobře obhájila. Ještě aby ne, byla na to připravovaná dlouhé měsíce.

Podruhé si zajistila pozornost projevem, který se až příliš nápadně podobal projevu její předchůdkyně Michelle Obamové. Zda se jednalo o úmyslný krok píáristů a manažerů kampaně, či náhodu, nedopatření, je těžké určit. Zda byl někdo v týmu Trumpových tak vypočítavý, aby věděl, že okopírovaný projev sice nebude nejlepší vizitkou, ale dostane Melanii na několik dní na titulní strany (a o to tady jde), se můžeme jen domnívat. Kdo je tedy Melania Trumpová a jakou se stane první dámou?

Melanija Knavsová se narodila 26. dubna 1970 v tehdejší Jugoslávii, dnešním Slovinsku. Otec Viktor Knavs vedl prodejnu automobilů a motocyklů, matka Amalija Knavsová je v amerických médiích zmiňována jako „designérka módy pro děti“, ve skutečnosti pracovala jako švadlenka v továrně Jutranjka, kde se vyrábělo dětské oblečení.

Melanija vyrůstala se svými rodiči a sestrou Ines Knavsovou v Sevnici. Ines se „podařilo“ manažerům Donaldovy kampaně dobře skrýt, jelikož nevystoupila ani jednou na veřejnosti a dohledat jakékoliv její fotografie či vyjádření je poměrně obtížené. V čem však udělali novináři Trumpovým čáru přes rozpočet, bylo nalezení nevlastního bratra sester Knavsových.

Denis Cigelnjak je o pět starší než první dáma USA a je synem Viktora Knavse. Se svým otcem se však nikdy nesetkal a nezná ani dvě své sestry. Denise se podařilo novinářům vypátrat asi hodinu cesty od hlavního města Slovinska, Lublaně, kde žije se svou partnerkou a osmiletou dcerou. Oproti Ines se Denis do médií několikrát vyjádřil a se svým otcem, jenž ho opustil, si příliš nebral servítky. Prozradil například, že na něj Viktor Knavs opakovaně neplatil alimenty a že o něj nejevil v podstatě žádný zájem.

Viktor Knavs, otec Melanie Trumpové, jak se dnes jeho dcera jmenuje, se do zájmu médií dostal nechtěně několikrát. V průběhu prezidentské kampaně například vyšlo najevo, že byl komunista.

Na střední školu odešla Melania ze Sevnice, kde rodina žila nejprve v bytě a následně v dvoupodlažním domku, ve kterém bydlí rodiče dodnes, do Lublaně. Vystudovala střední školu designu a fotografování. Následně nastoupila na Lublaňskou univerzitu, kde studovala návrhářství a architekturu.

Pokračování článku čtěte zde, kompletní fotogalerii naleznete pod tímto odkazem.

Více na podobná témata na reflex.cz.

Autor: Leila Chadalíková - Reflex.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video