Zsuzsová z Kuciakovy kauzy je zpět ve vazbě | E15.cz

Zsuzsová z Kuciakovy kauzy je zpět ve vazbě. Je obviněná z přípravy nedokončených vražd

Alena Zsuzsová, kterou soud ve čtvrtek zprostil obžaloby v kauze novináře Kuciaka, je zpět ve vazbě. Jiný soudce ji obvinil z přípravy jiných nedokončených vražd.
Alena Zsuzsová, kterou soud ve čtvrtek zprostil obžaloby v kauze novináře Kuciaka, je zpět ve vazbě. Jiný soudce ji obvinil z přípravy jiných nedokončených vražd.
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenku Alenu Zsuzsovou, kterou ve čtvrtek slovenský soud zprostil obžaloby ze zprostředkování vraždy novináře Jána Kuciaka, poslal jiný soudce a v jiném případu opět do vazby. Zsuzsová čelí obvinění z účasti na přípravě tří nedokonaných vražd. Obžalována je také z podílu na vraždě jednoho regionálního politika. Zsuzsová podala proti vazebnímu stíhání stížnost, na rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu ale bude čekat ve vazbě.

Zsuzsovou po osvobozujícím verdiktu v kauze vraždy Kuciaka nařídil soud propustit z vazby. U východu z věznice v Leopoldově ji ale ihned policisté zadrželi. Prokurátor pak podal návrh na vazbu.

Kriminalisté podezírají Zsuzsovou z účasti na přípravě nedokonaných vražd dvou elitních prokurátorů a bývalého ministra vnitra a spravedlnosti, nynějšího advokáta Daniela Lipšice, který zastupoval v případu Kuciakovy vraždy rodiče zastřeleného reportéra.

Zsuzsová letos na jaře stanula před soudem také v případu, ve kterém ji spolu s dalšími obžalovanými prokuratura viní z podílu na vraždě někdejšího primátora jihoslovenského města Hurbanovo Lászlóa Basternáka. Ten byl zastřelen před deseti lety.

Zsuzsová je známou podnikatele Mariana Kočnera, kterého soud ve čtvrtek zprostil obžaloby z objednání Kuciakovy vraždy. Podle prokurátora, který se proti osvobozujícímu verdiktu ihned odvolal, Zsuzsová za finanční odměnu převzala od Kočnera objednávku na vraždu a oslovila dalšího prostředníka. Ten se k činu stejně jako střelec přiznal. Kočner je vazbě v kauze padělání směnek, ve které byl letos v únoru zatím nepravomocně odsouzen k trestu vězení v délce 19 let.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video