Tiffany & Co. přispěla 10 milionů dolarů na záchranu zvířat

Kolekce Save the Wild.

Kolekce Save the Wild. Zdroj: Tiffany & Co.

Kolekci zdobí udržitelně získávané diamanty.
Tiffany se pyšní svým programem dosledovatelných diamantů.
Záchrana divoké přírody by měla být prioritou pro všechny firmy na světě.
Nosorožci patří k nejohroženějším druhům na planetě a to především kvůli pytlákům.
4
Fotogalerie

Ve spojitosti s Earth Day značka Tiffany & Co. oznámila, že díky své kolekci Tiffany Save The Wild již přispěla 10 milionů dolarů na záchranu ohrožených druhů organizaci Wildlife Conservation Network (WCN). Od uvedení charitativní kolekce v roce 2017 bylo 100 procent výtěžku věnováno WCN, která financuje vice než 450 lokálních projektů na záchranu slonů, lvů a nosorožců.

Již více než 180 let udržuje společnost Tiffany silný vztah k přírodě jako k nekonečné inspiraci pro design a ke zdroji drahých kovů a drahokamů, ze kterých tvoří legendární šperky, tvrdí. A proto cítí také morální povinnost naši planetu a krásu přírody chránit.

Zákazníci mohou tuto snahu podpořit každým nákupem šperků z limitované kolekce Save The Wild, jejíž 100% výtěžek Tiffany věnuje na podporu projektů pod záštitou největší organizace na ochranu ohrožených druhů The Wildlife Conservation Network. 

WCN bojuje proti ilegálnímu obchodu a zabíjení zvířat ve volné přírodě, a podporuje projekty, inovativní řešení, a lokální komunity a organizace přímo v místech, kde je možné efektivně zasáhnout. Organizace financuje aktivní programy a podpořila již 156 projektů ve dvanácti zemích. Mezi její fondy patří Elephant Crisis Fund, Lion Recovery Fund a Rhino Recovery Fund.

Kolekci Save the Wild tvoří přívesky a brože ve tvaru slonů, lvů a nosorožců z osmnáctikarátového zlata a ze stříbra, některé z nich zdobí i udržitelně získávané diamanty. Kolekce je každý rok k dostání i v Praze.