Airbus získal největší zakázku v dějinách komerčního letectví. Do Indie pošle 500 letadel | e15.cz

Airbus získal největší zakázku v dějinách komerčního letectví. Do Indie pošle 500 letadel

Airbus A320neo
Airbus A320neo
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Evropský výrobce letecké techniky Airbus získal od indických nízkonákladových aerolinek IndiGo zakázku na 500 letadel. Airbus dnes na aerosalonu u Paříže oznámil, že jde o největší samostatnou objednávku na letadla v historii komerčního letectví.

Podle katalogových cen činí hodnota objednávky asi 55 miliard dolarů (zhruba 1,2 bilionu korun), uvedla agentura AFP. Při takto velkých zakázkách nicméně výrobci letadel obvykle poskytují značné slevy.

Zakázku tvoří letadla řady A320, která by měl Airbus firmě IndiGo dodat v letech 2030 až 2035. "Tato významná zakázka představuje novou kapitolu ve vztahu mezi společnostmi Airbus a IndiGo," uvedl obchodní ředitel Airbusu Christian Scherer.

Airbus zakázku představil v první den tradičního aerosalonu na letišti Le Bourget u Paříže, který je největší přehlídkou letecké techniky na světě. Aerosalon se naposledy konal v roce 2019, před dvěma lety jej organizátoři kvůli pandemii zrušili.

Na přehlídku v Le Bourget už minulý týden vyrazila i česká delegace. Mezi předváděnými letouny nechybí dvojice českých strojů L 410 NG a Shark.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah