Ameriku čekají týdny bolesti a akcie nejspíš také | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Ameriku čekají týdny bolesti a akcie nejspíš také

Ameriku čekají týdny bolesti a akcie nejspíš také
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, vaj

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Americké akcie nejspíš klesnou

Široký americký index S&P 500 má za sebou nejhorší kvartál od finanční krize. A do nového čtvrtletí nejspíš nevstoupí nejlépe. Podle mimoburzovního obchodování to vypadá, že po otevření parketu klesne o více než tři procenta. Investoři reagují mimo jiné na prohlášení prezidenta Donalda Trumpa, který varoval, že jeho zemi čekají kvůli pandemii „bolestivé dva týdny“.

Maďarsko v politické karanténě

Fungování Maďarska vzbuzuje u ostátních států Evropské unie nelibost. Vláda Viktora Orbána může na základě nového zákona v době nouzového stavu řídit zemi pomocí dekretů bez nutnosti souhlasu parlamentu neomezeně dlouho. Ministr zahraničí Lucemburska Jean Asselborn proto vyzval k vyloučení Maďarů z jednání ministrů zemí EU. „Nemůžeme přijmout, aby uvnitř Evropské unie existovala diktátorská vláda. Maďarsko s okamžitou platností patří do přísné politické karantény,“ dodal Asselborn.

Nájemní bydlení už není pro mladé ďábel, říká šéf developera Finep Tomáš Pardubický

Stabilizovaná Itálie?

Ohniskem pandemie koronaviru se staly Spojené státy. Evropa však ještě zdaleka nemá dobojováno. A to ani přes některé relativně nadějné zprávy. V Itálii se drží počet nových případů nákazy koronavirem kolem dvoutýdenních minim. Známky stabilizace situace vykazuje v tomto ohledu i Španělsko. Velká Británie se ale potýká s nedostatkem rychlotestů na covid-19.

Biliony na americkou infrastrukturu

Prezident USA Donald Trump oprášil své starší plány na masivní investice do tamní infrastruktury. Vyzval Kongres k vyčlenění dvou bilionů dolarů pro tyto účely. Cílem je podpořit hospodářství a vznik pracovních míst.

Kryptospekulanti trpí

Uplynulých 31 dní bylo mimořádně špatných i pro kryptoměny. Nejrozšířenější bitcoin během března odepsal 25 procent, a zapsal tak nejhorší měsíční výsledek od listopadu 2018. Nedaří se mu ale dlouhodobě. Pokles zaznamenal v sedmi z devíti předcházejících měsících.

Těžařům kryptoměn se brzy uleví, nejspíš ale jen dočasně

Autor: Bloomberg, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!