Bublina s Pokémony splaskla, Nintendo je ve ztrátě | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Bublina s Pokémony splaskla, Nintendo je ve ztrátě

ČTK

Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo se navzdory celosvětovému úspěchu hry Pokémon GO propadl do ztráty a výrazně zhoršil celoroční výhled.

Firma se totiž potýká s negativními dopady silné domácí měny. Ve druhém finančním čtvrtletí, které skončilo 30. září, podnik hospodařil s provozní ztrátou 812 milionů jenů (téměř 200 milionů korun). Ve stejném období loni vytvořil provozní zisk 7,83 miliardy jenů.

Firma nyní předpokládá, že celoroční provozní zisk dosáhne 30 miliard jenů, zatímco v předchozí prognóze jej odhadovala na 45 miliard jenů. Společnost už dříve varovala, že úspěch hry Pokémon GO bude mít na její hospodářské výsledky pouze omezený vliv.

Zajímavosti spojené s Pokémony a jejich ilustrace najdete ve fotogalerii: 

Cena akcií Nintenda se v červenci díky popularitě hry Pokémon GO více než zdvojnásobila, později však akcie značnou část tohoto nárůstu smazaly. Minulý týden oslabovaly, když firma představila novou herní konzoli Switch.

Ta je hybridním přístrojem, který bude možné používat nejen jako tradiční stacionární herní konzoli připojenou k televizoru, ale také jako přenosné zařízení pro hraní mimo domov. Podle investorů však nová konzole nepřináší dostatek revolučních prvků.

Pokémoni spustili hon na herní akcie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!