Akcie na Wall Street pokračovaly v dalším poklesu, největší ztráty zaznamenal energetický sektor | E15.cz

Akcie na Wall Street pokračovaly v dalším poklesu, největší ztráty zaznamenal energetický sektor

.
.
• 
ZDROJ: Shutterstock

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hlavní indexy na akciové burze v New Yorku dále prohloubily středeční ztráty, trh ovlivňuje záplava negativních faktorů a obchodníci se vyhýbají rizikovým investicím.

Dow Jonesův index ztratil 2,13 procenta na 25 052,83 bodu, za dva dny klesl o 5,3 procenta, což je největší ztráta od února. Širší index S&P 500 odepsal 2,06 procenta na 2728,37 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite měl sice chvílemi tendenci ke zpevnění, nakonec však klesl o 1,25 procenta na 7329,06 bodu. Od rekordního závěru 29. srpna Nasdaq přišel o 9,6 procenta.

Největší ztráty vykázal energetický sektor, který táhly dolů ceny ropy. Technologické společnosti ztratily 1,4 procenta.

Index Dow Jones:

Dow Jones Chart

Investory znepokojuje řada faktorů, jako je obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou, růst úrokových sazeb anebo nejistota spojená s nadcházejícími listopadovými volbami. Index volatility CBOE, který je nejsledovanějším z takzvaných indikátorů strachu, stoupl na nejvyšší úroveň od poloviny února.

Také dolar oslabuje, dotkl se nejnižší úrovně za dva týdny. Trh tak zareagoval na noční pokles výnosů z dluhopisů americké vlády. Na oslabení dolaru nic nezměnily ani údaje o inflaci v USA, když spotřebitelské ceny se v září zvýšily pouze o 0,1 procenta, zatímco analytici počítali s růstem o 0,2 procenta.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 21:30 večer odepisoval 0,5 procenta na 95 bodů. Euro na něj připisovalo 0,42 procenta na 1,1568 dolaru a libra 0,24 procenta na 1,3228 dolaru. Vůči jenu dolar ztratil 0,16 procenta na 112 jenů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah