Akcie v USA na rekordech. Nasdaq poprvé překonal 9000 bodů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Akcie v USA na rekordech. Index technologického sektoru poprvé překonal 9000 bodů

ČTK

Akcie ve Spojených státech pokračovaly v růstu na nové rekordy a technologický index Nasdaq poprvé překonal hranici 9000 bodů. K tomu přispěl optimismus z vývoje obchodních vztahů mezi USA a Čínou a posílení internetového prodejce Amazon.com po zprávách o vysokých tržbách v předvánočním období.

Index Dow Jones stoupl o 105,94 bodu, tedy 0,37 procenta, na 28.621,39 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 vzrostl o 16,53 bodu, neboli 0,51 procenta, na 3239,91 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 69,51 bodu, čili 0,78 procenta, na 9022,39 bodu.

Obchodníci se vrátili na trh po vánočních svátcích. Trhy reagovaly na komentář Pekingu, že je v úzkém kontaktu s Washingtonem kvůli obchodní dohodě. Oznámení přišlo poté, co americký prezident Donald Trump mluvil o slavnostním podepsání první fáze obchodní dohody.

Zmírnění obchodního napětí mezi USA a Čínou vyvolalo na americkém akciovém trhu vlnu růstu na nové rekordy. Do konce roku zbývá jen několik dní a index S&P 500 již od počátku roku stoupl o 29 procent, což je nejvyšší roční růst od roku 2013.

ANKETA: Bitcoin vstoupí do nové éry. Jak s cenou zahýbe půlení?

Akcie Amazonu posílily o 4,5 procenta v reakci na zprávu společnosti Mastercard, že američtí spotřebitelé letos v předvánočním období více utráceli na internetu a tržby internetových obchodů stouply na nový rekord, napsala agentura Reuters.

Zmírnění obchodního napětí mezi USA a Čínou zvýšilo zájem investorů o rizikovější měny a pomohlo k růstu dolaru vůči jenu na téměř dvoutýdenní maximum. Dolar však oslaboval vůči většině dalších měn, včetně těch citlivých na vývoj zahraničního obchodu, jako australský a novozélandský dolar. Objem obchodování byl kvůli vánočním svátkům v některých obchodních centrech nízký.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesl o 0,1 procenta na 97,54 bodu. Vůči euru dolar oslabil o 0,1 procenta na na 1,1102 dolaru, k jenu však stoupl o 0,2 procenta na 109,64 jenu. Euro vůči jenu vzrostlo o 0,3 procenta na 121,72 jenu.

Kdo je ve střední Evropě nejbohatší? Miliardáři bez tradice, lidé z autoprůmyslu nebo „pan Red Bull“
Bitcoin nejsou peníze. Jestli chcete znát jeho potenciál, připomeňte si začátky YouTube

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!