Akcionáři londýnské burzy schválili fúzi s Deutsche Börse. I přes brexit | E15.cz

Akcionáři londýnské burzy schválili fúzi s Deutsche Börse. I přes brexit

Londýnská burza
Londýnská burza
• 
ZDROJ: Stepan Bruner, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ani případný odchod Británie z EU by neměl ohrozit sloučení londýnské burzy LSE s německou burzovní skupinou Deutsche Börse. Plán schválili akcionáři provozovatele Londýnské akciové burzy (LSE). Podniky se na transakci v hodnotě 27 miliard dolarů (657 miliard korun) dohodly letos v březnu.

Na fúzi trvaly i přesto, že se Británie v červnovém referendu rozhodla odejít z Evropské unie. LSE uvedla, že plán na sloučení získal na dnešní mimořádné valné hromadě více než 99,89 procenta hlasů. Fúzí má vzniknout největší provozovatel trhů s cennými papíry na světě podle objemu tržeb.

Vítězství takzvaného brexitu v britském referendu vyvolalo otázky, jak se případné spojení obou burzovních skupin uskuteční.

Podniky ale tvrdí, že brexit jejich plány nijak zásadně neovlivní. Německý úřad pro regulaci finančního sektoru BaFin se kvůli odchodu Británie z EU vyslovil proti tomu, aby spojená burzovní skupina měla ústředí v Londýně.

Přečtěte si:

Předseda správní rady skupiny LSE Donald Brydon na dnešní krátké valné hromadě řekl, že věří v „uspokojivý“ souhlas s transakcí od regulátorů v Bruselu. Británie zůstane v EU minimálně další dva roky, během kterých bude dostatek času najít optimální podobu celého obchodu, poznamenal také Brydon.

„Ať je Británie pouhou evropskou (zemí) nebo členem Evropské unie, fúzí vznikne celosvětově konkurenceschopná skupina… ve službách evropského odvětví,“ uvedla skupina LSE. O souhlas s plánovaným spojením žádá své akcionáře také Deutsche Börse. Jde o korespondenční hlasování, které končí 12. července.

LSE za posledních zhruba 16 let usiluje o spojení s Deutsche Börse již potřetí. Akcie LSE od vítězství brexitu klesly o více než sedm procent, stále se však pohybují zhruba devět procent nad závěrečnou hodnotou ze dne před oznámením záměru fúze.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah