Ceny ropy stouply po zprávě o poklesu zásob benzinu v USA | E15.cz

Ceny ropy stouply po zprávě o poklesu zásob benzinu v USA

Ropa, ilustrační foto
Ropa, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pixabay.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Světové ceny ropy dnes vystoupaly zhruba o dvě procenta. Vzhůru je vyhnala zpráva o překvapivě prudkém poklesu zásob benzinu ve Spojených státech. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak vrátila nad hranici 40 dolarů za barel.

Kolem 17:15 SELČ vykazovala cena WTI nárůst o dvě procenta na 40,31 dolaru za barel. Severomořská ropa Brent si připisovala 1,8 procenta na 42,56 dolaru za barel. V úterý ropa WTI poprvé od dubna uzavřela obchodování pod hranicí 40 dolarů za barel.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes oznámil, že zásoby benzinu ve Spojených státech se minulý týden snížily o 3,3 milionu barelů. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters očekávali pokles o pouhých 200.000 barelů.

Překvapivě prudký propad zásob benzinu zastínil údaje o vývoji zásob ropy. Ty se podle IEA minulý týden zvýšily o 1,4 milionu barelů, ačkoli analytici počítali s jejich poklesem.

„Protože se ceny v úterý dostaly pod 40 dolarů, nejsme překvapeni jejich oživením po zprávě o poklesu zásob benzinu. Domnívám se však, že to bude pouze krátkodobé,“ uvedl analytik Tariq Zahir ze společnosti Tyche Capital Advisors.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah