Dow Jones index po Trumpově projevu trhá nové rekordy | E15.cz

Dow Jones index po Trumpově projevu trhá nové rekordy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americké akciové trhy dnes obnovily růst a stoupají na nové rekordy, Dow Jonesův index poprvé překonal hranici 21 tisíc bodů. Investory na Wall Street i na dalších světových burzách podpořil úterní projev prezidenta Donalda Trumpa v Kongresu.

Dow Jones v polovině newyorského obchodování získával 1,4 procenta a vyhoupl se přes 21.100 bodů. Směřuje tak k nejvýraznějšímu růstu od 15. prosince. Také širší index S&P 500 a index technologického trhu Nasdaq si připisovaly více než jedno procento.

Největší zájem je mezi investory o akcie z finančního a průmyslového sektoru. Trump v celkově uměřeném projevu slíbil rozsáhlé investice do rozvoje infrastruktury a výrazné zmírnění daňové zátěže. Investory to potěšilo, protože naděje na kroky tohoto typu táhly akciové trhy vzhůru od Trumpova listopadového zvolení prezidentem.

"Trump působil velmi prezidentsky a investoři čerpají optimismus ze způsobu, jakým svůj projev přednesl," řekl agentuře Reuters Andre Bakhos z investiční společnosti Janlyn Capital. "Dnešek je dalším vyjádřením důvěry v to, že Donald Trump bude schopen uskutečnit, co slibuje," dodal.

Trumpovo vystoupení nastartovalo silný růst i na dalších světových burzách. Indexy burz ve Frankfurtu a v Paříži získaly zhruba dvě procenta, londýnská burza posílila o 1,6 procenta.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah