Investor Icahn už Applu nedůvěřuje, zbavil se svého obřího podílu | E15.cz

Investor Icahn už Applu nedůvěřuje, zbavil se svého obřího podílu

Investor Icahn už Applu nedůvěřuje, zbavil se svého obřího podílu
Carl Icahn
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Známý americký investor Carl Icahn prodal všechny své akcie v technologické společnosti Apple. Icahn, který ve firmě vlastnil téměř jednoprocentní podíl, to dnes řekl televizi CNBC. Své rozhodnutí zdůvodnil zejména obavami ohledně problémů, kterým Apple čelí na čínském trhu. Akcie Applu po jeho prohlášení prohloubily své dnešní ztráty a odepisovaly si téměř tři procenta.

Ïcahn podle únorové zprávy pro regulační úřady již v závěru loňského roku prodal sedm milionů akcií Applu. Zůstalo mu tak 45,8 milionu akcií v hodnotě 4,8 miliardy dolarů (114 miliard korun), napsala agentura Bloomberg.

Společnost Apple tento týden vykázala první pokles čtvrtletních tržeb za 13 let. Ve druhém čtvrtletí finančního roku se rovněž vůbec poprvé snížil prodej chytrých telefonů iPhone a firmě také výrazně klesl zisk. Akcie podniku tento týden oslabily o více než devět procent, napsala agentura Reuters.

Icahn investoval do Applu před zhruba třemi lety a tlačil firmu k tomu, aby akcionářům poskytovala více peněz v podobě dividend a odkupu vlastních akcií.

Vývoj akcií Applu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!