J&T a Šnobr zakládají investiční fond, vstoupili do britského výrobce všudypřítomné titanové běloby

Investor Michal Šnobr

Investor Michal Šnobr Zdroj: E15 Michaela Szkanderová

Finanční skupina J&T a investor Michal Šnobr společně získali podíl 9,42 procenta v britské chemické společnosti Venator Materials, stali se tak druhými největšími akcionáři firmy. Investici učinili prostřednictvím svého nově založeného fondu J&T MS 1 SICAV.

Venator Materials vyrábí titanovou bělobu a funkční aditiva. Její produkty se využívají hlavně jako přídavek do plastů a nátěrů, ale také v kosmetice, potravinářství, textilním a papírenském průmyslu. Po světě provozuje 20 továren a zaměstnává zhruba 3700 lidí. Její akcie se obchodují na newyorské burze NYSE. Itanová běloba je široce  rozšířenou látkou, která se používá do opalovaích krému, potravin, pří výrobě plastů nebo do nátěrových hmot.

„Již delší dobu sledujeme Venator Materials a trh titanové běloby obecně a pevně věříme v jedinečnou tržní pozici Venatoru, který se zaměřuje na úzce specializovaný segment tohoto trhu,“ uvedl Šnobr, který je mimo jiné minoritním akcionářem energetické společnosti ČEZ. Je přesvědčen, že akcie Venatoru jsou hluboce podhodnocené.

Investory fondu J&T MS 1 SICAV jsou společnost Martyba ovládaná Šnobrem a fond J&T Arch Investments, který je hlavní investiční platformou skupiny J&T. Arch Investments investuje do podniků, projektů a partnerství, které skupina pomáhala v posledních 25 letech vybudovat. Spravuje nejen majetek zakladatelů skupiny J&T, ale také privátních a institucionálních investorů. Je obchodovaný na pražské burze.