Jan Kovalovský: Spouštíme revolučně jednoduché investování pro každého | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Jan Kovalovský: Spouštíme revolučně jednoduché investování pro každého

Jan Kovalovský: Spouštíme revolučně jednoduché investování pro každého
ZDROJ: Patria Finance
Prezentace klienta •

Ještě letos Patria Finance přivede do Česka uživatelsky velice jednoduché a přitom technologicky jedinečné robotické investování pod značkou Indigo. Služba nabídne investici postavenou plně na míru vlastním cílům, a to už od 100 korun měsíčně. Řídí ji jedinečný algoritmus a dohlížejí na ni zkušení analytici, představuje investiční novinku obchodní ředitel Patria Finance Jan Kovalovský.

E15: O čem Indigo je?

Robotické investice pod značkou Indigo chceme spustit nejpozději do Vánoc. Nejprve web, později mobilní aplikaci. Věříme, že stávajícím i řadě nových klientů otevřeme cestu ke srozumitelnému, pravidelnému investování s využitím burzovně obchodovaných fondů - takzvaných ETF. Už za stokorunu měsíčně dokáže Indigo každému na míru nastavit investici do akcií i dluhopisů, na kterou by jinde neměl šanci dosáhnout z pohledu investované částky i poplatků.

Loni jsme jako první v Česku spustili „předvoj“ k Indigu v podobě pravidelných investic skrze ETF, které si můžete nastavit přes internet nebo mobilní aplikaci. Technologie Indiga jde mnohem dál. Propojili jsme investiční zkušenosti, znalosti odborníků ve skupině KBC i na Katolické univerzitě v Lovani a nejnovější technologie. Výsledek vám předkládáme v normálním jazyce a s minimem otravných formalit. Růst českého „robo“ trhu je předpovídán na desítky až stovky procent ročně a my chceme jednoznačně kráčet v jeho čele.

E15: Jak s Indigem začít?

Jednoduše i zábavně. Už při registraci dokáže Indigo například většinu potřebných údajů načíst ze dvou vašich dokladů. Peníze lze dodat třeba z platební karty, což zatím v Česku není samozřejmostí. Od vás chceme slyšet de facto jen vaše přání a investiční cíle. Pak již investici řídí a hlídá Indigo.

E15: Jak tedy investice s Indigem probíhají?

S Indigem investujete do ETF. Algoritmus nejprve sám najde optimální mix dle vašich cílů, minimalizuje rizika a pak vaši investici i vývoj na trzích neustále hlídá. Indigo umí samo zakročit, investici přeskupit a třeba i nechat v hotovosti, aby vás chránilo před růstem rizika. Výsledkem, ověřeným našimi testy, je relativně hladký vývoj investice bez skoků typických třeba u akcií. A pokud přece jen máte obavy svěřit peníze nějakému stroji, mohu vás ubezpečit, že nad jeho fungováním bdí tým zkušených analytiků Patrie, kteří jej mohou v případě potřeby usměrnit.

E15: Koho chcete Indigem oslovit?

Indigo zhodnotí už stovku měsíčně, kterou dokáže odložit téměř každý. Je velmi dobré pro vaše začátky s investováním, ale i pro zkušenější může být zajímavým doplňkem investice. Míříme i na ty, kdo tvrdí, že nemají vůbec čas sledovat dění na trzích a následně realizovat své vlastní obchodní strategie.

E15: Web, následně mobilní aplikace. Jaké máte plány dalšího rozvoje Indiga?

Po webu v první řadě spustíme mobilní verzi Indiga. Další fází by už v prvním roce mohly být takzvané mikroinvestice. Krása věci tkví v tom, že třeba účet za kávu zaoukrouhlíte na 40 z 36 korun a ono „dýško“ vložíte do Indiga. Takto můžete přirozeně, jednoduše a pravidelně investovat. Sami zboříte často opakovaný mýtus, že na investice nejste dost bohatí.

Jan Kovalovský

Autor: Patria Finance

V Patrii působí v různých pozicích od roku 2008. Nejprve 6 let jako makléř Patria Finance, posléze tři roky jak manažer produktu Patria Forex. Od roku 2016 byl Honza vedoucím on-line prodeje a klientského servisu, od loňského srpna je obchodním ředitelem Patria Finance. Před nástupem do Patrie působil 10 let jako profesionální triatlet, ještě předtím jako manažer AC Start Karlovy Vary.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!