O2 schválila strop pro odkup akcií. Cena za kus nepřekročí 297 korun | E15.cz

O2 schválila strop pro odkup akcií. Cena za kus nepřekročí 297 korun

O2 schválila strop pro odkup akcií. Cena za kus nepřekročí 297 korun
ilustrační foto, O2
• 
ZDROJ: O2

ČTK

Akcionáři telekomunikačního operátora O2 dnes schválili podmínky pro případný zpětný odkup akcií společnosti. Firma může vykoupit až desetinu akcií za maximálně 297 korun za kus. Celkem může na transakci vynaložit během pěti let osm miliard korun. Vyplývá to z výsledků hlasování valné hromady.

Akcionáři schvalovali podmínky programu, o jeho případné realizaci bude rozhodovat představenstvo O2. Maximální cena pro zpětný odkup je asi o dvě koruny vyšší než při loňské nabídce odkupu pro menšinové akcionáře od majoritního vlastníka PPF.

Tehdy ale PPF vykupovala akcie O2 ještě před oddělením sítí a datových center do společnosti CETIN. Při další letošní nabídce odkupu PPF nabízela za O2 po rozdělení už jen 78 korun za akcii. PPF v současnosti vlastní 84 procent akcií O2.

Podle analytika J&T Banky Milana Vaníčka jde o již dříve deklarovaný krok, který už firma v minulosti použila. „V podstatě je to forma dividendové politiky,“ uvedl. Pro hlasovalo vedle PPF dalších 60 akcionářů.

Akcionáři rovněž schválili převod divize Professional Services do stoprocentní dceřiné společnosti O2 IT Services. Divize Professional Services zejména navrhuje a vytváří zákaznická řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií a plní významné veřejné zakázky.

Zaměstnává asi 100 lidí. Převod by se měl uskutečnit od ledna. Kvůli vkladu firma zvýší základní kapitál společnosti O2 IT Services o 199,8 milionu na 200 milionů korun.

Na závěr valná hromada zvolila pana Michala Brandejse členem výboru pro audit společnosti. Michal Brandejs je statutárním auditorem Komory auditorů České republiky a Certifikovaným interním auditorem.

Zaměstnává asi 100 lidí. Převod by se měl uskutečnit od ledna. Kvůli vkladu firma zvýší základní kapitál společnosti O2 IT Services o 199,8 milionu na 200 milionů korun.

O2 zvýšila do konce září čistý zisk meziročně o 49 procent na 3,73 miliardy korun. Provozní výnosy klesly o 0,3 procenta na 27,7 miliardy korun. Za celý letošní rok operátor očekává provozní zisk EBITDA mezi 9,9 a 10,2 miliardy korun a čistý zisk mezi 4,85 a 5,2 miliardy korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!