Pražská burza dnes překročila své dvacetileté maximum | E15.cz

Pražská burza dnes překročila své dvacetileté maximum. Rostla Komerční banka

Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza dnes překročila své dvacetileté maximum ze září 2001, když přes den vystoupala až na 1173.71. Index PX posílil o 0.95 procenta na 1173,71 bodu. Největší nárůst dnes zaznamenaly akcie společnosti Komerční banka a České zbrojovky. Největší pokles postihl akcie tabákové společnosti Phillip Morris a banky Moneta.Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Z třinácti hlavních titulů pražské burzy dnes osm zakončilo obchodování v plusu, další dvě emise stagnovaly. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie společnosti Komerční banka. V závěru obchodování byla jejich cena 798,50 korun, což bylo o 3.9 procenta více než na počátku dne. Zároveň během dne hodnotou 798.5 korun překročily své dvouleté maximum z z května 2021.

Dále pak rostly cenné papíry České zbrojovky o 1.4 procenta na 434 korun. Oproti tomu nejvýraznější pokles postihl akcie tabákové firmy Phillip Morris. Jejich závěrečná cena 14 500 korun byla o 0.68 procenta nižší než při ranním otevření burzy. Cenné papíry banky Moneta oslabily o 0.51 procent.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah