Pražská burza posílila. Index PX stoupl, dařilo se akciím Avastu | E15.cz

Pražská burza posílila. Index PX stoupl, dařilo se akciím Avastu

Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza významně posílila. Index PX vzrostl o 0, 35 procenta na 1192,24 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie technologické společnosti Avast, které se podílejí na PX indexu aktuálně 24 procenty, ziskem 0,58 procenta. Největší nárůst dnes zaznamenaly akcie tabákové společnosti Phillip Morris a společnosti Komerční banka. Největší pokles vykázaly akcie České zbrojovky a likérky Stock.Vyplývá to z údajů burzovního webu. 

Z třinácti hlavních titulů pražské burzy dnes sedm zakončilo v plusu, další tři emise stagnovaly. Nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry tabákové firmy Phillip Morris, které si polepšily o 1,39 procenta na 14 600 korun. K dalším emisím, které posílily, patří i Komerční banka. Akcie posílily o 0,65 procenta na 776 korun. Oproti tomu největší pokles vykázaly akcie České zbrojovky, které odepsaly 0,47 procenta na 425 korun. K dalším ztrátovým titulům na pražské burze se zařadily akcie výrobce likérů Stock, které padly o 0,26 procenta na 78,10 korun.

Pokles zaznamenaly akcie rakouského bankovního domu Erste Group Bank, které mírně oslabily o 0,17 procenta na 801,6 koruny. Svou změnou tak přerušily dvoudenní růst. 

 

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah