Pražská burza už pět dní roste, hlavně díky akciím Erste

Robot

Robot Zdroj: E15.cz

Index PX vzrostl o 0,32 procenta na 911,54 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie rakouského bankovního domu Erste Group Bank, které se podílejí na PX indexu aktuálně 21,4 procenty, ziskem 3,28 procenta. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie rakouské skupiny Erste Group Bank a pojišťovny VIG. Největší pokles hodnoty postihl akcie výrobce likérů Stock a elektrárenské společnosti ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Z jedenácti hlavních titulů pražské burzy v pátek dva zakončily obchodování v plusu, další dvě emise stagnovaly. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie rakouské skupiny Erste Group Bank. V závěru obchodování byla jejich cena 586 korun, což bylo o 3,28 procenta více než na počátku dne.

Zároveň během dne hodnotou 586 korun překročily své čtyřměsíční maximum z z listopadu 2020. K dalším emisím, které posílily, patří i VIG. Akcie zpevnily o 0,39 procenta na 511 korun. Oproti tomu největší pokles hodnoty postihl akcie výrobce likérů Stock, a to o 1,59 procenta na 68,30 korun. Nedařilo se ani akciím elektrárenské společnosti ČEZ, které ztratily 1,15 procenta.  

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.