Pražská burza ztrácela, přispěly akcie Avastu | e15.cz

Pražská burza ztrácela, přispěly akcie Avastu

Pražská burza v daný obchodní den klesla, proto je náš "robot" smutný
Pražská burza v daný obchodní den klesla, proto je náš "robot" smutný
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza významně propadla. Index PX oslabil o 0.89 procenta na 1147,59 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie technologické společnosti Avast, které se podílejí na PX indexu aktuálně 21.94 procenty, poklesem 1.97 procenta.

Největší pokles hodnoty postihl akcie SHS PHOTON ENERGY a počítačové firmy Avast. Nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry bankovní společnosti Moneta a pojišťovací skupiny VIG.

Z třinácti hlavních titulů pražské burzy dnes devět zakončilo obchodování v mínusu, další tři emise stagnovaly. Největší pokles hodnoty postihl akcie SHS PHOTON ENERGY, a to o 2.44 procenta na 48 korun. Nedařilo se ani akciím českého vývojářského domu Avast, které poklesly o 1.97 procenta.

Oproti tomu nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie banky Moneta. V závěru obchodování byla jejich cena 83,50 korun, což bylo o 0.12 procenta více než na počátku dne. Už dva dny překonávávají své dvouměsíční maximum, když přes den jejich hodnota vystoupala až na 83.5. K dalším emisím, které posílily, patří i VIG. Akcie si připsaly 0.08 procenta na 599,50 korun.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery