Ronald Lauder nakoupil další akcie CETV | E15.cz

Ronald Lauder nakoupil další akcie CETV

TV Nova
TV Nova
• 
ZDROJ: tv.nova.cz

patria.cz, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zakladatel a současný šéf představenstva CETV Ronald S. Lauder využil své opce a dne 2. dubna nakoupil 16 tisíc akcií CETV. Celkem tak nyní Lauder přímo vlastní 26 tisíc akcií, nepřímo skrze ovládané společnosti potom další téměř 3 miliony akcií. Informoval o tom server Patria.cz.

Dohoda se společností Time Warner z roku 2009 navíc Lauderovi ještě více než rok umožňuje využívat hlasovacích práv z 4,5 milionu akcií tohoto mediálního giganta držícího podíl 34,4 procenta v CETV. Informaci uvedl server Patria.cz

Vývoj akcií CETV na pražské burze

Graf 4. 4. 2012. Autor: nosek.mn@gmail.com

Ronald Lauder podle serveru využil opce s pětiletou splatností získané v polovině května 2007 měsíc a půl před jejím vypršením. K využití opce došlo v den, kdy titul na Wall Street vylétl o více než 20 procent až na 8,56 dolaru. Samotné využití opce však probíhalo mimo otevřený trh.

Americká mediální společnost Time Warner v březnu 2009 oznámila dohodu na koupi 31 procentního podílu ve společnosti Central European Media Enterprises (CETV) za 241,5 milionu dolarů. Time Warner se tehdy v rámci transakce dohodl, že hlasovací práva poskytne minimálně na 4 roky Ronaldu Lauderovi.

Dohoda dále počítá s tím, že v květnu 2013 dojde k převodu akcií. V souvislosti s těmito blížícími se významnými změnami v hlasovacích právech - u Laudera z 22,7 procenta na 4,7 procenta odpovídajících majetkovému podílu – se nyní stále častěji hovoří o možnosti, že by Time Warner mohl usilovat o získání majority či úplné převzetí skupiny CETV. Prozatím je však do května roku 2013 vázán dohodou podle níž podíl nenavýší nad 49 procent.

Autor: patria.cz, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.