Pražská burza má výpadek, problémy hlásí i německý parket | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Rozsáhlé výpadky Deutsche Telekom shodily i obchodní systém pražské burzy

Rozsáhlé výpadky Deutsche Telekom shodily i obchodní systém pražské burzy
Pražská burza
• 
ZDROJ: Tomas Novak/Euro

vaj

Obchodní systém pražské burzy měl dvouhodinový technický výpadek, uvedl její provozovatel na svém webu. S problémy se potýkal mimo jiné franfurtský, vídeňský či budapešťský parket. Podle německého listu Bild zaznamenal telekomunikační gigant Deutsche Telekom rozsáhlé poruchy svých služeb, a to zejména v oblasti Frankfurtu, kde sídlí tamní burza.

Mluvčí Telekomu Nico Göricke označil pro Bild jako příčinu výpadku poškození kabelů během výkopových prací. „Nefunguje centrální obchodní systém Deutsche Börse. Burza cenných papírů Praha, stejně jako další evropské burzy, je klientem a obchodní systém si pronajímá. Bohužel nemůžeme nic více než čekat, až kolegové v Německu závadu odstraní,“ uvedla instituce na Twitteru. K obnovení obchodování došlo krátce před 14. hodinou.

Podle mluvčího Deutsche Börse se výpadky objevily i v Záhřebu, Lublani, Sofii a na Maltě. Žádný hackerský útok ale prý na vině nebyl. 

Správce české telekomunikační infrastruktury CETIN na rozdíl od Deutsche Telekom problémy nehlásil. „Žádné výpadky neregistrujeme,“ uvedla za CETIN mluvčí Klára Zavadilová.

Data z amerického trhu práce akcie nepotopila. USA ale čeká hospodářská katastrofa, míní analytici

Obdobný výpadek zastihl pražskou burzu i začátkem března. Tehdy trval přes hodinu. Obchodní systém Xetra využívá několik stovek evropských bank a obchodních domů s cennými papíry.

Pražská burza tento systém využívá od listopadu 2012. Celý systém je vyvíjen a spravován z Frankfurtu skupinou Deutsche Börse Group.

Ukončení smlouvy s operátorem: Nyní bude vše jednodušší a rychlejší

Autor: vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!