Ruský rubl klesl na nové rekordní minimum | E15.cz

Ruský rubl klesl na nové rekordní minimum

Moskva, Rusko, Rudé náměstí
Moskva, Rusko, Rudé náměstí
• 
ZDROJ: Vincente Villamon, Flickr, CC BY 2.0

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruský rubl v pondělí sestoupil na nové rekordní minimum k americkému dolaru a v poklesu pokračoval i ruský akciový trh. Ruskou měnu nadále srážejí obavy z nových západních sankcí kvůli postoji Moskvy vůči Ukrajině. Už v pátek rubl překonal březnové minimum 37 rublů za dolar. v Pondělí se kurz měny propadl až na 37,50 RUB za dolar a později se ustálil kolem 37,20 RUB.

Evropská komise má spolu s diplomaty do týdne navrhnout podobu dalšího přitvrzení protiruských sankcí, rozhodl v noci na dnešek summit Evropské unie. EU a USA obviňují Rusko z přímé vojenské intervence na východní Ukrajině na podporu tamních povstalců proti Kyjevu.

„Geopolitické napětí pravděpodobně rublu tento týden neumožní, aby se stabilizoval. Znamená to, že dolar možná dosáhne úrovně 38 rublů,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Alexej Jegorov z Promsvjazbank.

Akciový index RTS měřený v dolarech dnes oslabil o 0,6 procenta a rublový index MICEX ztratil 0,3 procenta. Oba akciové indexy minulý týden v reakci na obvinění Západu prudce klesly.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah