Silný frank by mohl přilákat švýcarské firmy do Česka | E15.cz

Silný frank by mohl přilákat švýcarské firmy do Česka

Švýcarský frank
Švýcarský frank
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: davidpc_ via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jedním z řešení potíží švýcarských firem, které se potýkají se silným frankem, je přesun výroby na východ Evropy, například do České republiky. Informuje o tom švýcarská rozhlasová a televizní společnost SRF, podle které je Česko atraktivní nejen díky nízkým nákladům, ale také výhodnou polohou ve středu kontinentu a dobrými vztahy s Ruskem.

„Češi mají dobré vzdělání a platy jsou zde mnohem nižší než ve Švýcarsku,“ uvedla SRF. „A to není všechno, stát také vábí investory finančními pobídkami,“ dodala s tím, že noví zájemci o podnikání v zemi dostanou zhruba 25 procent vynaložených peněz ve formě deseti let daňových úlev zpět. Stát rovněž v mnohých případech přispívá na mzdy a vzdělání lidí pracujících na nově vytvořených místech.

SRF se ve svém materiálu zmiňuje i o tom, že Česko se snaží zbavit nálepky levné montovny. Snaží se prý přilákat podniky zabývajícími se například přesným strojírenstvím, biomedicínským inženýrstvím či chemií, což jsou tradiční speciality alpské konfederace.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.