Tokijská burza prý chce odkoupit všechny akcie burzy v Ósace | E15.cz

Tokijská burza prý chce odkoupit všechny akcie burzy v Ósace

Tokijská burza prý chce odkoupit všechny akcie burzy v Ósace
ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Provozovatel tokijské akciové burzy Tokyo Stock Exchange (TSE) navrhl, že odkoupí všechny akcie burzy Osaka Securities Exchange (OSE). Napsal to dnes list Asahi šimbun s odvoláním na informované zdroje a burze z Ósaky díky tomu vzrostly akcie o osm procent. Ósacká burza se však podle listu chystá návrh zamítnout, a manažery obou burz tak čekají náročná vyjednávání.

Plán tokijské burzy, která je podle zobchodovaného objemu čtvrtou největší burzou na světě, počítá s koupí všech akcií OSE, aby z ní mohla udělat plně vlastněnou divizi. Burzy spolu jednají o spojení v době, kdy odvětví prochází konsolidací.

Tisková mluvčí tokijské TSE uvedla pouze, že se zatím o ničem nerozhodlo. A mluvčí ósacké OSE jen podotkl, že o článku v listu nic neví. Informace o jednáních oba odmítli potvrdit. O záměru TSE otevřít diskusi s OSE o spojení řekl agentuře Reuters informovaný zdroj již v březnu.

Zprávy v médiích uvádějí, že jednání budou komplikovaná, protože oba podniky v nich chtějí mít rozhodující slovo. Podle dnešní závěrečné ceny akcií OSE na trhu Jasdaq má operátor tržní hodnotu kolem 100 miliard jenů (20,7 miliardy korun), napsal Reuters.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!