Daňová reforma zasáhla i Coca-Colu. Ta vykázala čtvrtletní ztrátu | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Daňová reforma zasáhla i Coca-Colu. Ta vykázala čtvrtletní ztrátu

Daňová reforma zasáhla i Coca-Colu. Ta vykázala čtvrtletní ztrátu
Coca-Cola
• 
ZDROJ: archiv e15

ČTK

Americká společnost Coca-Cola se v loňském čtvrtém čtvrtletí propadla do ztráty 2,75 miliardy dolarů (zhruba 56 miliard korun), a to zejména kvůli rozsáhlým jednorázovým nákladům souvisejícím s daňovou reformou ve Spojených státech. Oznámila to dnes firma, která je největším výrobcem nealkoholických nápojů na světě. Čtvrtletní hospodářské výsledky nicméně překonaly očekávání analytiků, což vedlo k růstu ceny akcií podniku.

Náklady spojené s novými daňovými zákony dosáhly ve čtvrtém čtvrtletí 3,6 miliardy dolarů. Ve stejném období roku 2016 vykázala Coca-Cola čistý zisk 550 milionů dolarů.

Bez zahrnutí mimořádných položek firma v loňském čtvrtém čtvrtletí vydělala 39 centů na akcii, zatímco analytici odhadovali zisk pouze na 38 centů na akcii.

Více než polovině Čechů vadí používání motivu Santa Clause ve vánočních reklamách

Tržby společnosti se meziročně propadly o zhruba 20 procent na 7,51 miliardy dolarů. Analytici však počítali s ještě výraznějším poklesem, a to na 7,36 miliardy dolarů.

Za poklesem tržeb stojí restrukturalizace podniku zahrnující prodej velké části stáčíren nápojů. Po očištění od vlivu restrukturalizace se tržby zvýšily o šest procent.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!