Aeroflot je po třech letech v zisku, vydělal 39 miliard rublů | E15.cz

Aeroflot je po třech letech v zisku, vydělal 39 miliard rublů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší ruská letecká společnost Aeroflot se po třech letech vymanila ze ztrát. Její čistý zisk loni dosáhl 38,8 miliardy rublů (17 miliard korun), zatímco o rok dříve měl podnik ztrátu 6,5 miliardy rublů. Firma dnes uvedla, že ke zlepšení hospodaření přispěl růst počtu cestujících a příznivý vývoj směnných kurzů.

Tržby oficiálního přepravce britského fotbalového klubu Manchester United vzrostly o 19,4 procenta na 495,9 miliardy rublů (217,1 miliardy korun). K růstu přispěla vysoká poptávka po vnitrostátních letech a zprovoznění nových linek do zahraničí v době oživování mezinárodní letecké přepravy.

Počet přepravených cestujících se zvýšil o 10,3 procenta. Počet cestujících na zahraničních linkách, které jsou nejziskovější, se zvýšil o 14 procent.

Většinovým akcionářem Aeroflotu je ruská vláda, která vlastní 51 procent akcií. Aeroflot je stejně jako české aerolinky ČSA členem letecké aliance SkyTeam.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.