Air One bude od září létat z Prahy do Milána a Pisy | E15.cz

Air One bude od září létat z Prahy do Milána a Pisy

Italská letecká společnost Alitalia se po třech letech vrací na pražské letiště prostřednictvím svých nízkonákladových linek Air One.
Italská letecká společnost Alitalia se po třech letech vrací na pražské letiště prostřednictvím svých nízkonákladových linek Air One.
• 
ZDROJ: Air One

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italská letecká společnost Alitalia se po třech letech vrací na pražské letiště prostřednictvím svých nízkonákladových linek Air One. Od poloviny září bude tato společnost nabízet spojení mezi Prahou, Milánem a Pisou.

Linka do Milána bude létat každý den, do Pisy třikrát v týdnu. Letiště Praha dopravci nabídne pobídky pro zahájení provozu ve výši pěti milionů korun.

Linku do Pisy začne dopravce provozovat od 13. září, uvedl oblastní manažer společnosti Air One Lorenzo Caporaletti. Pravidelné lety z Prahy plánuje na úterý, čtvrtek a sobotu s odletem v 14:20 a příletem do Pisy deset minut před čtvrtou hodinou. Spojení do Milána přibude 19. září a pravidelné odlety jsou plánovány na 16:35 z Prahy s příletem do Milána pět minut po šesté hodině. Základní cena včetně letištních poplatků u linky do Pisy začínat na 51 eurech a 27 eurech v případě linky do Milána. Na oba spoje společnost nasadí stroj Airbus A 320 s kapacitou 180 míst.

„Součástí pobídek pro společnost, které budou rozloženy na dobu tří let, jsou slevy na přistáních letadel společnosti, slevy na parkovném a marketingová kampaň na podporu společnosti,“ uvedl Stanislav Zeman z Letiště Praha. Pobídky jsou podle něj standardním nástrojem, který letiště používá u dopravců nabízejích nové destinace. V tomto případě si letiště slibuje zhruba 30 tisíc nových cestujících ročně na lince do Pisy, která se obnovuje po tříleté pauze. Linku do Milána Air One významně posílí. V současnosti ji z ruzyňského letiště provozují ČSA.

Marketingovou kampaň na podporu nově vznikajících linek podle Zemana už letiště spustilo prostřednictvím projekcí přímo v hale letiště. V nejbližší době se s ní budou lidé setkávat i v pražském metru.Společnost Air One sídlí na letištích v Miláně a Pise. Během letního letového řádu létala do 23 destinací, polovina z nich je v Itálii. Flotila dopravce čítá sedm Airbusů A 320, které týdně uskuteční 160 letů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah