American Airlines pozastavily linky do Paříže, konkurence dál létá | E15.cz

American Airlines pozastavily linky do Paříže, konkurence dál létá

American Airlines
American Airlines
• 
ZDROJ: Oliver Holzbauer, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká společnost American Airlines po pátečních teroristických útocích v Paříži přerušila lety do francouzské metropole. Ve Francii je vyhlášen výjimečný stav, který úřadům umožňuje uzavřít veřejná místa a zavést zákaz vycházení nebo omezit dopravu a pohyb osob.

„Mezinárodní letiště Roissy-Charles de Gaulle je otevřeno, ale my přesto přerušujeme všechny večerní lety a čekáme na další informace,“ sdělil mluvčí American Airlines. Německé aerolinky Lufthansa naproti tomu s žádnými změnami v letovém řádu zatím nepočítají. „Vypadá to, že všechny spoje odletí podle plánu,“ řekl agentuře DPA mluvčí letecké společnosti, která by dnes mezi německými letišti a Paříží měla odbavit dvě desítky letů.

Při atentátech spáchaných na šesti různých místech přišlo o život nejméně 120 lidí. Z asi 200 zraněných je 80 ve vážném stavu. Zabito bylo také osm z útočníků, z nichž sedm odpálilo nálože, které měli na těle. Prezident François Hollande vyhlásil mimořádný stav a zpřísnění kontrol na hranicích. Francie hraniční kontroly obnovila už od pátku na měsíc kvůli nadcházející světové klimatické konferenci, která se koná od 30. listopadu do 11. prosince v Paříži.

Ministr zahraničí Laurent Fabius řekl, že letiště zůstanou otevřená a v provozu je i železnice. Na sociální síti twitter se ale objevila informace, že pařížské letiště Orly je uzavřené. Uzavřeno je několik linek metra, dnes zůstanou zavřené rovněž veškeré školy, univerzity a muzea v Paříži.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah