AWT získala zakázku v Srbsku, za rok přepraví 60 tisíc tun dřeva | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

AWT získala zakázku v Srbsku, za rok přepraví 60 tisíc tun dřeva

AWT získala zakázku v Srbsku, za rok přepraví 60 tisíc tun dřeva
Lokomotiva společnosti AWT
• 
ZDROJ: AWT

ČTK

Železniční dopravce AWT získal zakázku na přepravu dřeva převáženého mezi Bosnou a Rumunskem. AWT Čechofracht má zajišťovat přepravu materiálu na území Srbska. Celkem jde o zakázku na přepravu 60 tisíc tun dřeva ročně, uvedl mluvčí společnosti Lukáš Kresač.

Původně česká soukromá společnost AWT působí na Balkánském poloostrově dlouhodobě. „Známe velmi dobře místní trh a poměry, využíváme výhody dlouhodobých kontraktů,“ uvedl Zbigniew Klepacki, generální ředitel skupiny AWT. Hodnotu kontraktu společnost neuvedla.

AWT patří mezi největší soukromé železniční nákladní přepravce v Evropě. Ve svém vozovém parku má více než 160 lokomotiv a 5100 vozů. Na českém trhu má podíl přes 12 procent. Kromě paskovského terminálu provozuje v České republice více než 60 železničních vleček, vlastní přes 400 kilometrů vlastních tratí a zaměstnává přes 2000 lidí.

Letos se AWT stala součástí polské skupiny PKP Cargo, která je největším operátorem nákladní železniční dopravy v Polsku a druhým největším v Evropské unii.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!