Bratislavské letiště zavře na jedenáct dní kvůli rekonstrukci | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Bratislavské letiště zůstane dočasně mimo provoz

pab

Mezinárodní letiště M. R. Štefánika Bratislava nebude na přelomu letošního dubna a května fungovat. Z provozu ho na jedenáct dní vyřadí rekonstrukce vzletových a přistávacích drah. Informují o tom slovenská média.

„Rekonstrukce začne 21. dubna v deset hodin a potrvá do 18. hodiny 1. května. Během této doby budou probíhat na křižovatce vzletových a přistávacích drah bourací práce, odvoz cementovo-betonového krytu, osazování nového osvětlení nebo stříkání značení,” vysvětlila podle webu webnoviny mluvčí letiště Veronika Ševčíková.     

Hlavní slovenské letiště se rekonstruuje již čtvrtým rokem, doposud ale práce probíhaly během provozu. Nyní došlo na opravy místa, kde se vzletové a přistávací dráhy kříží, proto musí být chod letiště přeřušen. Obě dráhy byly podle serveru deníku SME vybudovány už v osmdesátých letech. 

“Letecké společnosti, které provozují pravidelné a nepravidelné charterové lety byly o uzávěrce informovány s dostatečným časovým předstihem,” uvedl podle SME generální ředitel letiště Jozef Pojedinec. Fungovat budou během odstávky pouze heliporty a odbavovací plocha.

Další čínské aerolinky ruší lety do Prahy. China Eastern seškrtají linku do Šanghaje
Rekordní zájem o lety k moři. Z Prahy se lidé vydávají nejčastěji do Španělska
Letiště chystá investici za stovky milionů. Postaví novou odbavovací plochu

Autor: pab
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!