České dráhy vypraví šachový vlak | E15.cz

České dráhy vypraví šachový vlak

nové vlaky Regio-Shuttle
nové vlaky Regio-Shuttle
• 
ZDROJ: ctk

sin

Na pouť střední Evropou se v pátek z Prahy vydá unikátní šachový vlak, z hlavního nádraží ho vypraví České dráhy. Souprava v následujících dnech projede Drážďany, Vratislav, Piešťany a Vídeň, aby se po čtyřech dnech vrátila zpět do Prahy. Na palubě vlaku se během té doby uskuteční šachový turnaj s padesáti aktéry, zúčastní se mimo jiné slovenský velmistr Ján Plachetka nebo česká šachová reprezentantka Kristýna Havlíková.

Jde už o druhý ročník společného projektu Pražské šachové společnosti a Českých drah, loni jel vlak po trase Praha – Vídeň – Budapešť – Bratislava – Krakov – Praha.

„Můžeme propagovat královskou hru, na kterou mladá generace v době počítačů tak trochu zapomíná. Máme zároveň příležitost ukázat železniční dopravu z jiného úhlu, jako místo pro práci a zábavu,“ uvedl šéf ČD Petr Žaluda, sám nadšený šachista. Podle předsedy Pražské šachové společnosti Pavla Matochy je šachový vlak unikátem, který nemá ve světě obdoby.

Petr Žaluda: Chceme mít vozy staré průměrně 15 let

David Navara: Život bez šachu si umím představit asi jako život netopýra

„Nadšeně o něm referovali nejen novináři ze zemí, kudy projížděl, ale také jejich kolegové z Ruska, USA či Indie,“ vyjádřil se Matocha. Akci mimo jiné podporuje gymnázium PORG nebo agentura CzechTourism.

Autor: sin

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.