Česko se linky do olympijského Soči nedočká | E15.cz

Česko se linky do olympijského Soči nedočká

Tupolev Tu-154M společnosti Jakutia Airlines
Tupolev Tu-154M společnosti Jakutia Airlines
• 
ZDROJ: wikimedia.org

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruská letecká společnost Jakutia Airlines nakonec nerealizuje své plány na spojení Prahy s jihoruským Soči, dějištěm olympijských her v únoru 2014. Linky do Krasnodaru se změny nedotknou.

Jakutia Airlines měly linku provozovat jednou týdně, v neděli. Na trase měl být nasazen Boeing 737 pro 170 cestujících. Spoj se z nabídky vytratil bez oficiálního oznámení, uvedl server planes.cz, Jakutia zrušila i budoucí lety.

Ruské aerolinky otevření linky oznámily v srpnu, start později už jednou odložily. Dopravce původně první let plánoval na 27. října letošního roku, poté otevření linky odsunul na březen 2014. Jakutia Airlines nyní do Prahy létají z Krasnodaru, který je od Soči vzdálený necelých 300 kilometrů. Linku provozují od června 2010.

Linky do Soči otevře přinejmenším na dobu konání olympiády řada ruských i zahraničních dopravců. Česko o přímé spojení po krachu plánů Jakutia Airlines přijde, stejně na tom je i řada velkých letišť v okolních zemích. Zřejmě nejbližším letištěm nabízejícím přímý let do Soči tak je to v německém Frankfurtu.

Definitivně své plány na otevření linky do Prahy odvolaly i Royal Air Maroc. Původně měl dopravce z Casablanky létat třikrát týdně od 17. února, poté své plány posunul a nedávno je definitivně odvolal.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah